HAR DU NOGLE EKSTRA FODBOLDSTØVLER TILOVERS?

Det er desværre ikke alle vores medlemmer, der har et par fodboldstøvler, når der skal trænes.

Det hårde og ujævne underlag gør, at fodboldstøvlerne ikke holder ret længe, og når støvlerne er slidt helt ned og ubrugelige, har vores medlemmer ikke midlerne til at gå ud og købe et par nye. Derfor vil vi gerne bede om din hjælp.

Har du et eller flere par fodboldstøvler, som du aldrig får brugt, så tager vi imod dem med kyshånd. Hvert år sender vi en container ned til Sierra Leone med brugt fodboldudstyr, og vi tager gerne dine fodboldstøvler med næste gang.

Hvis du vil hjælpe, er du meget velkommen til at sende fodboldstøvlerne til følgende adresse:

DEAR FOOTBALL
Østergade 14, 2. sal
8000 Aarhus C
Danmark

Er man bosat i Aarhus eller omegn og vil komme forbi med støvler, er det også en mulighed. Det er vigtigt, at man sender en mail til jeppe@dearfootball, inden man afleverer dem.